Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.11.2008 14:48 | Šport | Hokej

Debakel slovenských hokejových tínedžerov!

BRATISLAVA - Čas.sk vám priniesol online prenos zo zápasu Česka a Slovenska v O2 Aréne v Prahe.

KONEČNÝ VÝSLEDOK STRETNUTIA ČESKO - SLOVENSKO PO TRETEJ TRETINE:  7:0 (3:0, 3:0, 1:0).

Prebiehajú záverečné pocty, vyhlasovanie najlepších hráčov oboch tímov. V slovenskom mužstve je ním obranca Stanislav Hudec a v českom Martin Straka.

Koniec poslednej tretiny. Diváci českým hráčom ďakujú obrovským potleskom za výborný výkon proti mladým a neskúseným Slovákom.

60. min. Posledné sekundy si českí hráči užívajú a najmä Martin Straka, pre ktorého je to posledný reprezentačný zápas.

59. min. Obrovská chyba slovenských obrancov a český útočník Rolinek strieľa siedmy český gól.

58. min. Ešte pár sekúnd budeme hrať presilovku 5 na 4.

57. min. Slováci v obrovskej šanci, zatlačili Čechov, ale tí sa so šťastím ubránili.

57. min. Budeme hrať presilovku štyroch na troch, vylúčený je Hlinka.

55. min. Český (Čermák) aj slovenský útočník (Čaládi) sú vylúčení za vzájomný faul.

54. min. Česi sa už veľmi nesnažia útočiť, Slováci naopak. Domácim začína polminútová presilovka.

53. min. Česi aj v oslabení zaútočili a Ivan Švárny fauloval skúseného Čecha Hlinku. Hrá sa štyria na štyroch.

52. min. Hneď po ukončení našej presilovky budeme hrať druhú, Blaťák fauloval prenikajucého Krišku.

51. min. Slováci po prvý raz držia Čechov v obrannom pásme a snažia sa strieľať.

50. min. Čech Kadlec fauloval Hvilu a my budeme hrať ďalšiu presilovku.

48. min. Česi ovládajú hru a zamkli nás v obrannom pásme, neustále útočia a očividne sa im šesťgólový náskok máli.

47. min. Náš brankár Imrich Petrík je zatiaľ spoľahlivý a kryje väčšinu českých nebezpečných striel.

45. min. Bratia Hunovci sú vpredu a aj strelou zapojili do hry českého brankára. Sme aktívni a snažíme sa zakončovať.

43. min. Mladí Slováci statočne bojujú a Pašek sa pred Svobodom prezentoval peknou tvrdou, ale nepresnou strelou.

41. min. Začína sa záverečná tretina, Česi nasadili opäť tréningové tempo.

PO DRUHEJ TRETINE JE STAV STRETNUTIA ČESKO - SLOVENSKO 6:0.

40. min. Hráči už kompletní, Česi okamžite v protiútoku, ale Petrík v bránke sebavedomo zachránil Slovensko od ďalšieho gólu. Koniec druhej tretiny.

40. min. Česi sa aj v oslabení pokúsili o protiútok.

39. min. Napriek snahám aktívnych Slovákov sa Česi bez problémov bránia.

37. min. Jan Marek fauloval aktívneho Pašeka a budeme mať 2 minúty výhody o dvoch hráčov.

37. min. Česko nás absolútne herne prevyšuje, z tlaku sa vymaňujeme len zakázaným uvoľnením. Zápas nadobudol rozmery českej exhibície. Mladí Slováci bojujú statočne, ale také skúsenosti, aké majú českí hráči, nedokážu vyvážiť.

36. min. Jakub Klepiš zasúva puk za chrbát Petríka, ktorý si doteraz prakticky ešte ani nesiahol na puk. Prehrávame 6:0.

34. min. Dušan Pašek vypracoval peknú akciu, ale Česi sa stihli vrátiť.

32. min. Naša presilovka sa pomaly končí, ale Česi sa bez problémov bránia, neustále sa im darí vyhadzovať puky.

31. min. Čech Barinka je vylúčený a my budeme hrať presilovú hru. Brankár Laco bol vystriedaný a chytať začal Imrich Petrík.

30. min. Zbyňek Irgl nastrelil žŕdku Lacovej brány.

30. min. Česi nás zamkli do obranného pásma, ako by sme hrali v oslabení. Prejavuje sa skúsenosť a mimoriadna kvalita českého tímu, ktorým pridala aj výborná atmosféra na štadióne.

28. min. Prehrávame 5:0. Autorom gólu bol tentokrát Jan Marek.

27. min. Slovák Koložváry mal dobrú šancu, ale Česi sa bezpečne ubránili.

26. min. Bednář hneď vzápätí nebezpečne ohrozil brankára Laca, ten však našťastie tentokrát nevyťahoval puk z vlastnej bránky.

26. min. Jágr po Strakovej akcii zvyšuje na 4:0 pre Česko.

25. min. Juraj Mikuš vedie Slovákov do obrannej tretiny Čechov a robí im veľké problémy, pískané postavenie mimo hry českého tímu.

23. min. Graňák je už na hracej ploche, oslabenie sme tak prežili bez streleného gólu.

21. min. Úplne voľný Jágr nebezpečne strieľa, ale výborný Laco chytá. Česi nás zatlačili do obrannej tretiny.

21. min. Druhú tretinu nezačíname dobre, budeme opäť hrať v oslabení po faule Graňáka.

PO PRVEJ TRETINE JE STAV ZÁPASU ČESKO - SLOVENSKO 3:0.

20. min. Bednář po drvivom tlaku dáva tretí gól českého tímu a zvyšuje tak na 3:0 pre Česko.

19. min. Faulovaný bol Hlinka, na trestnú lavicu ide ako prvý Slovák Tomáš Bulík.

19. min. Opäť skvelá a zohratá dvojica Straka - Jágr, Slováci sa ubránili.

18. min. Slováci sa snažia znepríjemňovať Čechom život a maria české prihrávky, snažia sa rozbiť českú hru a začať akciu.

17. min. Obrovská šanca Čecha Barinku, slovenský brankár Laco však puk prikryl.

16. min. Česi v akcii, Jágr a Straka sú najnebezpečnejšími hráčmi na ľade. Straka bol vo veľkej šanci, našťastie už bol v zlom streleckom uhle.

15. min. Slováci sú čoraz odvážnejší, ale vážnejšie akcie si nevypracúvajú.

13. min. Slováci sa osmelili, vymanili sa z drvivého českého tlaku, po presilovej hre sú smelší aj napriek dvojgólovému náskoku súpera.

12. min. Hra je prerušená pri slovenskej akcii kvôli prihrávke rukou.

10. min. Čech Marek mal veľkú príležitosť, prakticky samostatný nájazd, bol však čisto prikrytý slovenskými zadákmi.

9. min. Slovenská presilovka sa končí, Česi nás vytlačili z pásma, prerušená hra.

8. min. Česi nasadili najlepších hráčov na čele s Jágrom. Slovák Malec strieľa, Svoboda však bol pripravený a prikryl puk

7. min. Slovensko bude hrať presilovú hru za faul Rolínka na Graňáka.

6. min. Koložváry sa ocitol pred brankárom Svobodom, ten prvý raz v zápase musí zakročiť. Česi sa však okamžite vrhajú do protiakcií.

5. min. Česi sú očividne zohratejší, skúsenejší a očividne sebavedomejší tím, stále držia puk aj hru vo svojej moci.

4. min. Prehrávame 2:0 Gól padol z hokejky Leoša Čermáka.

2. min. Hneď po minúte a 32 sekunách prehrávame gólom Červenku.

1.min. Začína sa hra, hneď na úvod zakázané uvoľnenie Slovenska.

Bolo vhodené slávnostné úvodné buly z rúk Dominika Hašeka a Bohumila Dlouhého a žiackeho brankára, ktorý vyhral dnešný detský miniturnaj.

Momentálne môžu diváci počuť hymny oboch krajín.

Dobrý večer, vítame vás pri online prenose prípravného hokejového stretnutia medzi domácim Českom a Slovenskom, ktoré sa uskutoční pri príležitosti osláv storočnice českého hokeja.

Úvodné buly súboja medzi Českom a Slovenskom vhodia dnes o 17:30 h.

Oslavy storočnice českého hokeja začnú úvodným buly v pražskej O2 Arene, ktoré vhodia až traja ľudia. Okrem Dominika Hašeka aj Blanka Modrá, dcéra legendárneho brankára z 30. a 40. rokov minulého storočia, a brankár víťazného tímu z turnaja žiakov tretích tried, ktorý sa koná v pondelok a v utorok v Prahe.

Podľa servera hokej.cz má spojenie troch úplne odlišných generácií pripomenúť skutočnosť, že český hokej prešiel za sto rokov mimoriadnu cestu, ktorá sa ešte nekončí.

Predpokladaná zostava Česka:
Svoboda - Rachůnek, Krstev, Kadlec, Čáslava, Barinka, Blaťák, Ševc, Kutlák - Jágr, Hlinka, Straka - Bednář, Červenka, Klepiš - Irgl, Vašíček, Čajánek - Čermák, Marek, Rolinek.

Nominácia Slovenska:

Brankári: Ján Laco (Zvolen), Imrich Petrík (B. Bystrica).
Obrancovia: Tomáš Slovák (Augsburg/Něm.), Dominik Graňák (Färjestad/Švéd.), Stanislav Hudec (Plzeň/ČR), Michal Juraško (Zvolen), Richard Stehlík (Vítkovice/ČR), Tomáš Malec (Třinec/ČR), Ivan Švárny (Litvínov/ČR), Karol Sloboda (Slavia/ČR).
Útočníci: Róbert Huna, Richard Huna, Martin Kriška (všichni L. Mikuláš), Juraj Mikúš (Skalica), Michel Miklík (Košice), František Skladaný (K. Vary/ČR), Lukáš Hvila (Zvolen), Dušan Pašek (Skalica), Tomáš Bulík (B. Bystrica), Tibor Radulay (Trenčín), Ivan Koložváry (Žilina), Erik Čaládi (Nitra). Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Ľubomír Pokovič.